Hockeyheren pakken brons op EK in België na zege op Engeland
De eerste strafcorner van de Engelsen leverde niets op. Oranje was wel direct succesvol uit de corner. Hertzberger schoot raak en tekende voor de 1-0 in de tiende minuut. Zeven minuten later was het gelijk. Iain Lewers plaatste de bal hard en hoog in het doel en liet keeper Jaap Stockmann volledig kansloos.
In de eerste helft was er nauwelijks sprake van kwaliteitsverschil. Er waren ook amper hoogtepunten voor de doelen. De derde strafcorner van de Engelsen leverde vlak voor rust toch nog een treffer op. Het was Smith die raak schoot. Zo ging Oranje met een achterstand de pauze in.
Twee goals in zes minutenVier minuten na de rust kreeg Nederland een strafcorner. Opnieuw wist Hertzberger te scoren. Oranje had vervolgens de smaak te pakken: twee minuten later maakte Hertzberger er 3-2 van. Hij was deze keer het eindpunt van een fraaie aanval. Nederland had in de minuten daarna meerdere kansen om verder weg te lopen van de Engelsen. Maar deed dat niet.
Het spel schommelde vervolgens wat op en neer. Tot grote kansen leidde het niet. Voor de fans in Boom maakte dat niets uit. De sfeer zat er op de volle tribunes goed in. En ook de Oranje-spelers konden uiteindelijk met een glimlach het stadion verlaten. De bronzen plak kwam in de slotfase namelijk niet meer in gevaar.
Trio Brabanders In de basis van Oranje stonden drie Brabanders: Mink van der Weerden uit Geldrop, Rogier Hofman uit Vught en uiteraard aanvoerder Robert van der Horst uit Eindhoven.
Van der Weerden over de bronzen plak: "Gelukkig hebben we het EK met een positief gevoel afgesloten. Ik ben blij dat we deze wedstrijd nog konden hockeyen. Zo hebben we de frustraties van het verlies tegen Duitsland in de halve finale weg kunnen spelen." Ook aanvoerder Van der Horst was blij met het resultaat. "Zo houden we er toch nog iets tastbaars aan over."