Ontdek
VIDEO

Motorcrosser Glenn Coldenhoff pakt eerste GP-zege in MX2-klasse

25 augustus 2013 om 16:06 • Aangepast 25 september 2025 om 02:52

Motorcrosser Glenn Coldenhoff uit Heesch heeft optimaal geprofiteerd van de afwezigheid van zijn geblesseerde provinciegenoot en wereldkampioen Jeffrey Herlings. De MX2-rijder uit Heesch verraste zondag met de zege in de Grand Prix van Groot-Brittannië.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

Het was voor Coldenhoff zijn eerste zege bij een Grand Prix. De Heeschenaar is in de wolken. "Dit is geweldig. Het was mijn beste GP ooit. Ik kwam over de streep en iedereen ging uit zijn dak en toen gingen bij mij ook de trillingen door mijn lijf."
Coldenhoff eindigde op het circuit van Matterley Bassin als derde in de eerste manche en werd vierde in de tweede. De 38 punten die hij daarmee vergaarde waren precies genoeg om de Brit Jake Nicholls en de Spanjaard Jose Butron voor te blijven in de daguitslag.
Ploeggenoot en werelkampioen Jeffrey Herlings was afwezig door een blessure, en daarvan profiteerde Coldenhoff optimaal. "Op het moment profiteer ik wel een beetje van de blessure van Jeffrey ja, maar ik hoop dat hij er snel weer bij is."
Herlings en Caldenhoff, twee Brabanders in de top van het motorcross. Geen toeval volgens Coldenhoff. "We zijn dé provincie als het gaat om motorcross."
En dus is het een mooi toeval dat op 8 september de laatste Grand Prix wordt verreden in het Brabantse Lierop. Coldenhoff staat nu al op scherp. "Dat is kort bij huis. Halfuurtje van ons thuis af. Hopen dat het een mooie GP wordt. En als ik ook die win, dan wordt Nederland gek denk ik."

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.