Verkeerskundige: 'Donkere snelwegen waarschijnlijk onveiliger'
Verkeerskundige Ruud Hornman denkt dat het er niet veiliger op wordt als volgende week het licht uitgaat op een deel van de Brabantse snelwegen. Dat gebeurt 's avonds en 's nachts ondermeer op de A58 tussen Eindhoven en Bergen op Zoom, de A16 (Breda - Rotterdam), de A27 (Breda - Utrecht) en de A2 tussen Eindhoven en Utrecht blijven voortaan onverlicht.
Ook de belangrijkste snelwegen in de Randstad doven 's avonds en 's nachts de lichten.
Het vormt het laatste deel van een bezuinigingsoperatie waarmee Rijkswaterstaat al in juni begon. Toen werden minder bereden snelwegen verduisterd, onder meer in het noorden en oosten van het land. Vanaf september volgt dus de rest, voornamelijk in de Randstad en in Brabant.
Betere oplossingenVolgen Hornman hebben ze in Den Haag amper nagedacht over alternatieven. Hij snapt dat er bezuinigd moet worden, maar ze hadden er ook voor kunnen kiezen om de fluorescerende strepen van de rijbanen extra op te laten lichten. Zo zouden automobilisten beter het verloop van de weg kunnen volgen.
De verkeerskundige vreest ook dat de lichten niet geleidelijk aan en uit zullen gaan, waardoor de overgangen extra vervelend en dus gevaarlijk worden.
ANWB verwacht geen problemenEerder noemde de ANWB de uitschakeling van de verlichting op de snelwegen een verdedigbaar standpunt. De veiligheid heeft er volgens de bond nauwelijks onder te lijden, omdat dat niet gebeurt op gevaarlijke plekken en in de spits.
Niet overal donkerHet licht blijft namelijk wel aan op de drukste momenten en daar waar het nodig is voor de verkeersveiligheid, zoals bij knooppunten, in tunnels en bij scherpe bochten.
Op sommige wegen gaan de lampen al om negen uur 's avonds uit, op andere gebeurt dat twee uur later. Het blijft dan donker tot vijf uur de volgende ochtend.