Kiest u maar: vrouw moet openstaande boetes betalen of gaat jaar de cel in
De 31-jarige vrouw werd bij een routinecontrole op de Bredaseweg in Rijsbergen door de politie opgepakt. Na haar arrestatie is de vrouw overgedragen aan justitie. Ze werd voor 65 openstaande vonnissen - het meest boetes - gezocht door justitie.
Omdat ze voor politie en justitie onvindbaar was en het dus niet lukte de boetes te innen, had de kantonrechter haar bij verstek veroordeeld tot 394 dagen gijzeling.
Gegijzeld door justitieGijzeling is een dwangmiddel, waarbij de wanbetaler in de cel wordt gezet totdat de schuld of boete(s) betaald is. De kantonrechter bepaalt vooraf een maximaal aantal dagen cel. Maar die dagen in de gevangenis vervangen de geldboete niet.
De boete moet, inclusief de eventuele verhogingen, nog steeds worden betaald ook als de maximale gijzeling in de cel is uitgezeten. De gijzeling kan alleen voorkomen of opgeheven worden door volledige betaling van de boete.