Statenlid Henk Leenders tijdelijk Tweede Kamerlid door zwangerschapsverlof: 'Heel goed voor Brabant'

28 augustus 2013 om 20:09
nl
Het Bredase Statenlid Henk Leenders wordt tijdelijk Tweede Kamerlid voor de PvdA. Hij gaat de zwangere Yasmin Cegerek vervangen die dinsdag met zwangerschapsverlof gaat. Hij volgt dus niet de woensdag opgestapte Myrthe Hilkens op.
Geschreven door

In principe zit het lidmaatschap van de Tweede Kamer er halverwege december weer op voor de Bredase politicus, behalve als in de tussentijd nog iemand wegvalt uit de fractie. "Het is hopen dat dat niet zal gebeuren, maar in zo'n grote fractie kan het natuurlijk altijd dat er iets gebeurt."
Goed voor BrabantLeenders heeft zin in zijn uitstapje naar Den Haag. "Het is een prachtige ervaring om daar een paar maanden fulltime rond te lopen. Dat is ook heel goed voor Brabant. Het hebben van contacten kan helemaal geen kwaad voor Brabant." Leenders krijgt gezien de korte tijd geen eigen inhoudelijke portefeuille.
De tijdelijke baan van Leenders heeft geen gevolgen voor zijn fractievoorzitterschap van de PvdA in Provinciale Staten. "De PvdA houdt niet van zogenoemde 'dubbelmandaten', maar voor 3,5 maand is dat geen probleem." Leenders geeft wel zijn baan als consultant op.
Opvolger HilkensDonderdag werd tijdens een partijcongres van de PvdA bekend hoe de opolging binnen de partij verloopt. Marith Rebel uit Haarlem gaat op de lege zetel zitten die is ontstaan door het vertrek van Myrthe Hilkens.

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.