NAC Breda en NEC in evenwicht
NAC Breda en NEC wachten ook na de vijfde speelronde op de eerste zege van het seizoen. Beide ploegen speelden vrijdag in Breda met 1-1 gelijk en blijven daardoor op de onderste twee plekken in de eredivisie staan.
NAC had de beste start en kwam al na 4 minuten op voorsprong dankzij Rydell Poepon. Vlak voor rust maakte Victor Pálsson met een afstandsschot gelijk: 1-1. Ondanks flinke kansen aan beiden kanten bleef het daar bij.
Janssen derde trainer NECMet Janssen zit dit seizoen bij NEC al de derde trainer op de bank. Hij werd deze week aangesteld als opvolger van de ontslagen trainer Alex Pastoor. Ron de Groot nam vorige week tegen RKC Waalwijk de honneurs nog waar en pakte direct het eerste punt met zijn ploeg (2-2). Met dezelfde 11 spelers als in die wedstrijd hoopte Janssen op een gunstig resultaat. Het was echter NAC dat het beste begon.
Al na 4 minuten zette Rydell Poepon de thuisploeg op 1-0. De spits kreeg een mislukt schot van Jeffrey Sarpong voor zijn voeten en tikte bij de tweede paal binnen. Het was zijn eerste competitiedoelpunt voor NAC. "Ik had liever niet gescoord en gewonnen", aldus Poepon.
Ten RouwelaarHet doelpunt zorgde gek genoeg voor rust in het stadion. Bij NAC rommelt het omdat de club door zwaar tegenvallende sponsorinkomsten op een begrotingstekort afkoerst. De supporters verwijten dat directeur Stefaan Eskes en grepen hun 'Avondje NAC' aan om dat via spandoeken duidelijk te maken. Vlak voor rust kregen de fans en NAC nog een domper te verwerken toen Victor Pálsson van afstand over keeper Jelle ten Rouwelaar schoot en NEC op gelijke hoogte bracht. Doelman Jelle ten Rouwelaar mocht zich de treffer aanrekenen.
"Ik had niet het gevoel dat ik te ver voor mijn goal stond", zegt de doelman van NAC. "Ik verwachtte die bal niet hoor, dat is het enige wat ik mezelf kwalijk kan nemen. Maar ik moet zeggen dat het niet heb terug gezien." NAC-trainer Gudelj denkt dat de doelman te ver voor zijn doel stond, maar neemt hem dat niet kwalijk. ""Misschien kan hij beter positie kiezen", aldus de coach. "Maar we moeten niet te kritisch zijn, want in de tweede helft heeft Jelle het heel goed gedaan."
NAC dicht bij de winstOpgezweept door het thuispubliek, dat na rust wel massaal achter de ploeg ging staan, jaagde NAC na rust vol op de 2-1 en was daar in de eerste 10 minuten twee keer dicht bij. Zowel Poepon (kopbal naast) als Sarpong (redding doelman Kalle Johnsson) faalde echter in de afronding. Aan de overkant had Higdon een kwartier voor tijd de 1-2 op zijn schoen. Hij werd knap bediend door Navarone Foor, maar in plaats van de bal hard achter Ten Rouwelaar te schieten, probeerde de bonkige spits het met een geplaatst schot. De doelman had daar echter weinig moeite mee.
Omdat ook Marcel Stutter naliet de 1-2 te maken, moesten beide ploegen zich met een punt tevreden stellen.
Moeilijk en langGezien de aanvallende intenties en qua strijd had NAC in Breda best de winst mogen pakken. Maar voetballend gezien was het weer niet goed. Dat vond ook aanvaller Danny Verbeek. "Daar hoef je niet voor gestudeerd te hebben. Alleen denk ik wel dat we als team hebben gestreden."
Keeper Jelle ten Rouwelaar was het met zijn collega eens. De keeper voelt aan zijn water dat het een moeilijk en lang seizoen gaat worden voor NAC. "Dat frustreert mij ook wel. Dat je wederom achter de feiten aan moet lopen. We blaken niet van het zelfvertrouwen en dat is lastig. Dan voetbal je tegen jezelf. We moeten als team blijven knokken. Uiteindelijk worden we beloond."