Ongeveer 30.000 mensen bezoeken Effe noar Geffe
Voorzitter Bert van Laarhoven zegt dat het zondag een echt Brabants feestje is geweest: "Het was erg leuk met negen podia waarop de tijden van vroeger herleefden." Dat er iets meer bezoekers zijn, komt volgens hem door het weer dat iets beter is.
Brabantse cultuurVolgens de organisatie is Effe noar Geffe één van de festivals die de Brabantse cultuur probeert hoog te houden. Er was zondag een dorp van stro, een boerenmarkt en er waren ook diverse activiteiten. Zo zijn er oude ambachten gedemonstreerd en zijn er muzikale optredens geweest. Effe noar Geffe duurde tot zes uur.
De organisatie was al vanaf augustus druk bezig met de voorbereidingen. Twee weken geleden werd er al begonnen met de bouw van het grote strodorp, die onder meer uit een molen van twaalf meter hoog en meerdere stropoppen van zes meter hoog bestaat. In totaal waren er tienduizenden kilo's nodig voor het dorp.