Onderzoeksscholen TU/e en UvT ontvangen NWO-subsidies van 800.000 euro
Vijf onderzoeksscholen die (deels) onderdeel zijn van de Technische Universiteit Eindhoven of de Universiteit van Tilburg, ontvangen een subsidie van 800.000 euro van de Nederlandse Organisatie voor Wetenschappelijk Onderzoek (NWO). Het geld wordt verstrekt voor het opleiden van jonge onderzoekers.
NWO deelt de subsidies aan achttien onderzoeksscholen uit. Met de 800.000 euro kunnen vier promovendi betaald worden. Twee Brabantse onderzoeksscholen van de Technische Universiteit Eindhoven, COBRA Photonics en Wiskunde en Informatica: Honors Track on Data Science, ontvangen 800.000 euro.
OnderzoeksscholenDe andere drie 'Brabantse' onderzoeksscholen die een subsidie ontvangen, maken deel uit van een samenwerkingsverband tussen meerdere Nederlandse universiteiten. Onderzoeksscholen Magnetic Resonance Research School en Innovation by Integration of Regenerative Medicine and Technology (gedeeltelijk TU/e) komen in aanmerking voor de subsidie.
De onderzoeksschool Psychometrics and Sociometrics is onderdeel van een alliantie tussen de Universiteit van Tilburg en vijf andere Nederlandse universiteiten. Ook die school ontvangt 800.000 euro van het TNO.
Data Science aan de TU/eDe subsidie voor de faculteit Wiskunde en Informatica geldt als startkapitaal. Op 2 december opent de Technische Universiteit Eindhoven het Data Science Center. Vanuit daar zullen vier promovendi, gefinancierd door de NWO-subsidie, onderzoek doen in het kader van Data Science, dat zich focust op het inzetten en achterhalen van digitaal beschikbare data.
