Darter Michael van Gerwen rekent binnen 13 minuten met tegenstander af
De Brabander zette een gemiddelde van 109,98 per beurt (drie pijlen) neer. Dat is de hoogste score tot nu toe op het toernooi. In de eerste ronde was de inwoner van Vlijmen ook al zeer overtuigend bezig.
Jelle Klaasen uit Breda plaatste zich eerder op de dag al voor de achtste-finales. Hij won overtuigend van de Engelsman Terry Jenkins: 6-3. In de volgende ronde, die zondagmiddag wordt gespeeld, komt Van Gerwen uit tegen de Engelse topper Andy Hamilton. Klaasen treft de onbekende Peter Wright. Als de Brabanders winnen, ontlopen ze elkaar in de kwartfinales. Die worden zondag, net als alle andere knock-outwedstrijden, gespeeld.
Van de Voort verslaat LewisLandgenoot Vincent van de Voort leverde een knappe prestatie door tweevoudig wereldkampioen Adrian Lewis met een 6-2 nederlaag naar huis te sturen. Hij speelt nu tegen Jamie Caven. Phil Taylor, regerend wereldkampioen darts, heeft zich voor het toernooi afgemeld.
Alle wedstrijden in Duitsland worden gespeeld volgens het best-of-11 systeem.