Advertentie
TNO Heimolen sluit munitieopslag
9 september 2013 om 22:50 • Aangepast
28 september 2025 om 20:32
TNO sluit haar munitieopslag in Heimolen. De opslag van explosieven en andere gevaarlijke stoffen wordt per direct afgebouwd. Eind dit jaar moet de vestiging dicht zijn. Dat meldt de gemeente Bergen op Zoom.
TNO nam in 2003 het munitiebedrijf Franerex over inclusief de milieuvergunning. De onderzoeksinstelling gebruikte het terrein om explosieven op te slaan en te onderzoeken.
Veiligheid omwonenden Buurtbewoners, die ongerust waren over hun veiligheid, kwamen in actie toen in 2010 een nieuwe milieuvergunning werd afgegeven. De Raad van State vernietigde de milieuvergunning uiteindelijk begin dit jaar.
TNO wil de werkzaamheden nu verplaatsen naar andere vestigingen. De gemeente gaat in overleg met TNO over wat er straks met het terrein moet gebeuren.
Advertentie
Advertentie
