Vastgoedhandelaar Roger Lips uit Uden in cel vanwege onvoldoende medewerking faillissement

11 september 2013 om 15:18
nl
Vastgoedhandelaar Roger Lips uit Uden is dinsdag in de cel gezet omdat hij onvoldoende medewerking verleent aan de curatoren in zijn persoonlijke faillissement. De rechter-commissaris in Den Bosch heeft bepaald dat hij dertig dagen mag worden vastgehouden, bevestigde curator Flip Schreurs donderdag naar aanleiding van een bericht in NRC Handelsblad.
Geschreven door

De zogenoemde faillissementsgijzeling wordt gebruikt om Lips te prikkelen meer informatie over zijn persoonlijke financiën te geven. Curator Schreurs wil niet zeggen of dat al resultaat heeft gehad.
Roger Lips in cassatieLips werd in april failliet verklaard op verzoek van ABN Amro. Het gerechtshof in Den Bosch bevestigde het faillissement in juni, maar Lips verzet zich tot het uiterste. Hij heeft cassatie ingesteld.
ABN Amro zegt bijna 25 miljoen euro tegoed te hebben van hem. Voor zover bekend bedraagt het totaal van de ingediende vorderingen tot dusver ongeveer 91 miljoen euro.
SNS Bank in problemen gebrachtLips is vooral bekend van grote projecten zoals het zieltogende winkelcentrum The Wall langs de A2, dat het toonbeeld werd van de slechte vastgoedavonturen die de SNS Bank in problemen brachten. SNS Bank claimt ruim 52 miljoen euro van de Brabantse vastgoedondernemer.

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.