Ontdek
VIDEO

Wijnverkopers in de grensregio gedupeerd door accijnsverhogingen

11 september 2013 om 20:41 • Aangepast 28 september 2025 om 20:15

De wijnhandel in de grensregio wordt hard geraakt door accijnsverhogingen. De verkoop van wijn is voor het eerst in twintig jaar drastisch afgenomen. In het eerste halfjaar is in Nederland ruim acht procent minder wijn verkocht. Dit blijkt uit cijfers van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Wijnhandelaren.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

De branchevereniging wijt de teruggang volledig aan de accijnsverhoging van 6 procent begin dit jaar en de 18 procent die er per 1 januari bovenop komt.
Over de grens goedkoperVoor Nederlanders is het steeds aantrekkelijker om voor wijn naar België en Duitsland te rijden. Door de lagere accijnzen zijn daar ook tabak, brandstof en sterke drank goedkoper.
Volgens Peter van Houtert, directeur van Verbunt Wijnkopers in Tilburg en voorzitter van de Koninklijke Vereniging van Wijnhandelaren, zit er een grens aan wat de handel aan kan. "De laatste accijnsverhoging was een brug te ver. We drinken minder wijn of kopen de wijn over de grens. Zo gaat de Nederlandse wijnhandel ten onder en loopt de schatkist inkomsten mis."
Steeds meer over de grens verkochtDe afgenomen wijnverkopen betekenen niet automatisch dat de wijnconsumptie in Nederland met hetzelfde percentage is gedaald. Uit onderzoek van bureau Trendbox blijkt dat Nederlanders steeds meer wijn over de grens kopen.
Zo wordt vooral in Duitsland steeds meer wijn gekocht. Volgens het onderzoek is het percentage Nederlanders dat in Duitsland wijn koopt, gestegen van 27 procent tot veertig procent. Gemiddeld nemen Nederlanders die in het buitenland wijn kopen, acht flessen mee naar huis.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.