Ontdek
VIDEO

Motoragent zwaargewond bij botsing met dronken automobilist, verkeer Breda urenlang muurvast

12 september 2013 om 09:17 • Aangepast 28 september 2025 om 20:13

Een motoragent (40) is vrijdagochtend vroeg zwaargewond geraakt bij een ongeval in Breda. De agent botste tegen een auto op de Backer en Ruebweg. De automobilist, een 52-jarige Bredanaar, had gedronken.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

De politie sloot de rijbaan gedeeltelijk af. De gemeente Breda meldde rond kwart over elf dat de weg weer vrij is.
Het verkeer op de noordelijke rondweg richting de snelweg A16 en in andere delen van de stad liep flink vast. Het verkeer werd omgeleid. Op sociale media werd veel gesproken over de verkeerschaos.
Van zijn motor geslingerdVolgens de politie draaide de automobilist vanaf een tankstation nabij de Konijnenberg. De politie vermoedt dat hij geen voorrang verleende aan de motoragent. Hij werd van zijn motor geslingerd, belandde in de middenberm en raakte buiten kennis. Op weg naar het ziekenhuis was hij weer enigszins aanspreekbaar in de ambulance. Hij is gewond aan een enkel en een schouder. Zijn toestand is stabiel volgens de politie.
BlaasproefUit een blaasproef bleek dat de 52-jarige automobilist, die niet gewond raakte, had gedronken. Hij moest mee naar het politiebureau. De Bredanaar weigerde mee te werken aan een ademanalyse en een bloedproef.
Ander korpsDe Backer en Ruebweg werd afgesloten vanwege het onderzoek naar het ongeval. Een ander korps voert de ongevalanalyse uit, uit oogpunt van objectiviteit.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.