Ontdek

Hockeyclub HOD in Valkenswaard wordt moedeloos van vandalisme

12 september 2013 om 13:36 • Aangepast 28 september 2025 om 20:10

Opnieuw een inbraak bij hockeyclub HOD in Valkenswaard. Het is de vijfde keer in tien maanden tijd dat de club te maken heeft met dit soort vandalisme. Hendrik-Jan van den Bogaart van hockeyclub HOD wordt moedeloos van de vernielingen: “Het bestuur en de vrijwilligers willen zich bezighouden met hockeyen, niet met het steeds weer opruimen en herstellen van de aangerichte schade.”

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

Over wat de daders precies wilde bereiken met hun actie tast de club nog in het duister. "Voor zover wij hebben waargenomen is er niets gestolen. Buiten op het terras stonden nog wat flessen wijn en ook die hebben ze gewoon laten staan", zegt Hendrik-Jan van den Boogaart.
Eerder was de kluis in het clubhuis het doelwit van de inbraken, maar door eerder genomen veiligheidsmaatregelen kunnen ze daar niet meer bij.
Moedwillige vernielingVan den Boogaart vermoedt dan ook dat het om moedwillige vernieling gaat. "De politie doet natuurlijk onderzoek naar de zaak, maar daar is tot nu toe nog weinig uitgekomen. Ik denk dat we te maken hebben met een terugkerend groepje jongeren dat er heel bewust op uit is om het clubhuis te vernielen."
SchadeDe daders kwamen binnen via een schuifdeur. Ze gebruikten een bank van het terras om het glas van de deur in te slaan en vervolgens hebben ze het frame van de deur flink ontzet.
Eenmaal binnen hebben de inbrekers ook nog veel schade aangericht. "Ze hebben flessen kapot gegooid en computers, die bedoeld waren voor de digitale wedstrijdformulieren, vernield. " Ook werden monitoren uit het clubgebouw stuk gemaakt. "Die vonden we buiten op het terras terug, compleet vernield."
Uiteindelijk lijkt een wonder dat het clubhuis van de Valkenswaardse hockeyclub niet afgebrand is. "Ze hebben wat dozen met plastic bekers aangestoken. Er heeft ook wel brand gewoed, voornamelijk kunstof dingen hebben de hele nacht gesmeuld. Uiteindelijk is er een water of bierleiding doorgesmolten, dat heeft de brand geblust."
Boel blank door kapotte leidingDoor de kapotte leiding kwam het clubhuis echter wel blank te staan. "De muren zitten ook vol met roet en spullen van derden zijn kapot gegaan. Alles bij elkaar loopt de schade in de tienduizenden euro's."
Makkelijk doelwitDe club lijkt een makkelijk doelwit voor inbraken. Volgens Hendrik-Jan van den Bogaart komt dat voornamelijk door de ligging van het clubgebouw: "Het sportpark ligt nogal afgelegen. Rondom ligt bebossing en het dichtstbijzijnde huis ligt op een paar honderd meter afstand. In principe kunnen ze dus ongezien hun gang gaan."
De club nam keer op keer maatregelen om het clubhuis te beveiligen maar die bleken tot nu toe niet voldoende. "We waren bezig met de aanschaf van een camerasysteem, maar dat was nog niet helemaal rond, helaas lopen we nu weer achter de feiten aan."
FeestDoor de vernielingen kwam het feest dat de hockeyclub komend seizoen even in gevaar. Maar met de inzet van vrijwilligers en sponsoren kan het feest alsnog doorgang vinden. "Het wordt natuurlijk een ander feest dan oorspronkelijk de bedoeling was. Maar met een mobiele bar en een grote partytent komen we er denk ik wel."
Van den Bogaart is in ieder geval van plan zich niet uit het veld te laten slaan door de vandalen: "We worden er ontzettend moe van, maar het feestje zal door gaan en de club zal altijd door blijven gaan."

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.