Favoriete kinderboeken Anky van Grunsven en Marianne Vos moeten kinderen uitdagen
In het boek komen topsporters aan het woord over hun sport toen ze nog jong waren en over hun favoriete kinderboek. Het is de bedoeling dat de verhalen van de sporters kinderen uitdagen zelf te gaan sporten en te ontdekken welke sport bij hen past.
Van Marlou van Rhijn tot Epke ZonderlandIn het boek komen naast de verhalen van Van Grunsven, Vos en Van den Hoogenband ook de favoriete kinderboeken van de Tilburgse hockeyer Floris Evers, para-atlete Marlou van Rhijn, Feyenoord-voetballer Ruben Schaken, BMX-kampioene Laura Smulders, turner Epke Zonderland en Richard Krajicek aan de orde.
Het thema van de Kinderboekenweek is dit jaar 'sport en spel'.
Paul van LoonIn het kader van de Kinderboekenweek opende kinderboekenschrijver Paul van Loon uit Drunen maandag een schrijfwedstrijd. Van Loon heeft het begin van een verhaal geschreven en kinderen mogen dat afmaken op kinderboekenweek.events.abnamro.nl. Zo maken ze kans op kaartjes voor Van Loons theatershow 'De kunst van het lezen'.