Rondwandelen op Tilburgs station van de toekomst tijdens startbijeenkomst verbouwing
In Tilburg werd woensdagochtend het startsein gegeven voor de bouw van de reizigerspassage op het centraal station in die stad. Het moet een brede doorgang met winkels worden van de kant van het centrum naar de kant van de Spoorzone. Beide stationskanten krijgen een entree. Mensen konden woensdag zelfs al rondwandelen op een virtueel station van de toekomst.
In de hal van het Tilburgse centraal station hangt een groot groen scherm. Wie ervoor gaat staan betreedt een toekomstige wereld. Want de passagier die het aandurft ziet zichzelf op een televisiescherm dan ineens staan op het toekomstige Tilburgse station.
Een man met een hond neemt plaats op een blok voor het scherm. Ineens zitten hij en zijn trouwe viervoeter in de 42 meter brede winkelpassage die de Spoorzone met het centrum moet verbinden. belangrijk, want de Spoorzone is volop in ontwikkeling.
Als het aan gedeputeerde Ruud van Heugten ligt krijgt de passage vooral ook 'couleur locale'. "Zodat als je uitstapt je meteen ook ziet dat je in Tilburg bent."
Alsjeblieft niet overal dezelfde Etos en de andere bekende winkels, was de duidelijke boodschap van de gedeputeerde. Regiodirecteur Jeroen Alting von Geusau van NS geeft aan daar wel voor open te staan. Maar dan moeten er wel geinteresseerde lokale ondernemers zijn.
Maar is het economisch gezien wel de juiste tijd om nieuwe winkels te vestigen? Volgens Alting von Geuseau heeft de NS een helder beeld van het bestedingsniveau van de bezoekers van het station. "We weten wat er nu wordt besteed en welke winkels wel goed lopen en welke niet." Dat moet ervoor zorgen dat de keuze op de juiste winkels valt.
Wethouder Marieke Moorman van Tilburg voegt daar aan toe: "Het schijnt ook zo te zijn dat winkels op stations nauwelijiks concurrerend zijn voor winkeliers is de binnenstad."
Voor het groene scherm duiken reizigers de toekomst in. "Ik zie niet zoveel verschil met het station van nu." Dat zegt een mevrouw die zichzelf voor een van de ingangen van het station ziet staan. Het station van 2016, want in dat jaar moet het klaar zijn. "Ik ben wel blij dat het dak gebleven is. En ik hoop dat er mooie toiletten komen."
