Singelzwemtocht in Breda afgelast omdat water te koud is
De Singelzwemtocht in Breda van aanstaande zondag is afgeblazen. De zes kilometer lange zwemwedstrijd door de singels is niet meer verantwoord omdat het water te koud is.
Zwembond KNZB stelt dat de watertemperatuur voor wedstrijden langer dan 1000 meter ten minste zestien graden Celsius moet zijn. Bij een lagere temperatuur kunnen de spieren verkrampen.
De watertemperatuur in de singels schommelt tussen de dertien en veertien graden. Volgens zwemvereniging SBC2000, organisator van de Singelzwemtocht, is de watertemperatuur sneller gedaald dan verwacht. "Het weer heeft onze plannen in het water gegooid", meldt de organisatie op de website.
Volgend jaar in augustusMeer dan honderd deelnemers hadden zich aangemeld voor het zwemevenement. Zwemvereniging SBC2000 gaat het volgend jaar opnieuw proberen. De datum is vervroegd naar zondag 10 augustus.
Verslaggever Rob Bartol nam voor die tijd al een duik om te zien hoe het moest zijn om in de singels van Breda te zwemmen. Op deze manier blijft hij voorlopig de enige die in het water heeft gezwommen.
