Aankoop JSF's voor Vliegbasis Volkel niet overhaasten, zeggen PvdA-afdelingen
Er moet meer onderzoek komen naar de gevolgen van de komst van de Joint Strike Fighter. Dat vinden bijna veertig plaatselijke afdelingen van de PvdA in onder meer Brabant. Ze gaat zaterdagmorgen een motie indienen tijdens de Politieke Ledenraad in Zwolle.
Het kabinet wil 37 van die gevechtsvliegtuigen kopen. Ze zouden allemaal op Vliegbasis Volkel gestationeerd worden. De Tweede-Kamerfractie van de PvdA twijfelt of ze moet instemmen met het kabinetsbesluit om JSF’s aan te schaffen.
'Onafhankelijk en volledig onderzoek'De afdelingen vinden dat de beslissing moet worden uitgesteld. In de motie pleiten ze voor een onafhankelijk en volledig onderzoek naar gevolgen voor natuur en geluidsoverlast.
Ook de economische effecten moeten tegen het licht worden gehouden. De afdelingen willen eerst volledige duidelijkheid.
Afdelingen in BrabantDe motie wordt onder meer ingediend namens de PvdA-afdelingen in Best, Den Bosch, Heeze-Leende, Sint-Michielsgestel en Uden/Veghel.
Eerder deze week werd duidelijk dat het besluit van het kabinet gemengde gevoelens losmaakte in de gemeente Uden, waar Volkel onder valt.
