Spanningen binnen 50Plus na royement bestuurster en lid uit Den Bosch

20 september 2013 om 22:07
nl
De geroyeerde 50Plus-bestuurster Adriana Hernández en partijlid Dick Schouw uit Den Bosch zijn ervan overtuigd dat ze snel terugkeren bij de ouderenpartij. Beiden hebben bij de beroepscommissie bezwaar aangetekend tegen het royement. Het besluit om ze uit de partij te zetten zou een eenmansactie zijn geweest van de Goirlese waarnemend voorzitter Marion Schobre. Haar actie kan op weinig bijval rekenen van partijgenoten.
Geschreven door

Hernández werd vrijdag uit de partij gezet omdat ze zich schuldig zou hebben gemaakt aan integriteitsschending, zo valt te lezen in een verklaring van 50Plus.
EenmansactieDe bestuurster zelf ontkent over de schreef te zijn gegaan als verantwoordelijke voor de interne communicatie binnen de partij. "Marion Schobre heeft op eigen houtje een beslissing genomen", vertelt Hernández. "Heel veel leden staan achter mij." Zaterdag poseerde Hernández nog met 50Plus-Kamerleden Henk Krol en Jan Nagel.
Ook de geroyeerde Schouw zegt veel steun te krijgen van partijleden. "Mijn royement is ongefundeerd. Mij wordt verweten dat ik actief ben in de lokale politiek, terwijl ik het 50Plus-embleem draag. Maar dat mag volgens de statuten van 50Plus, ze moedigen het zelfs aan." Ondanks de gebeurtenissen van afgelopen dagen wil Schouw nog graag terugkeren binnen 50Plus. "Ik wil mij voor mijn idealen blijven inzetten. Als ik stop, kan ik niets veranderen."
SpoedvergaderingZondag zou tijdens een ingelaste vergadering worden gesproken over het royement van Hernandez en Schouw. Ze gaan ervan uit dat wordt besloten om het royement in te trekken. De positie van waarnemend voorzitter Marion Schobre lijkt ondertussen te wankelen, als inderdaad blijkt dat het royement van de twee een eenmansactie is geweest van Schobre zelf. Ook daarover zou worden gesproken tijdens de spoedvergadering. 
Marion Schobre was zaterdag niet bereikbaar voor commentaar.

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.