Supporters FC Den Bosch geweerd in Utrecht door actie doodskist
De spelersbus vertrok rond kwart voor zes zonder problemen bij stadion De Vliert. Verzamelde supporters dropen langzaam af.
Behalve de doodskist hadden de supporters dinsdagnacht ook een spandoek op met de tekst 'Utrecht Dood' opgehangen. Volgens de fans ging het om een ludieke actie.
'Historie tussen beide clubs'Het besluit om de Bossche fans te weren is in samenspraak gedaan met gemeente Den Bosch, FC Den Bosch en FC Utrecht. Dat laat een woordvoerder van gemeente Utrecht weten. "Er is sprake van een historie tussen beide verenigingen en onderlinge rivaliteit", aldus de gemeente Utrecht.
FC Den Bosch-directeur Peter Bijvelds begrijpt dat hiervoor gekozen is. "We betreuren het voor alle goedwillende mensen, maar ik begrijp het. Omdat de actie ludiek omschreven is maar allerminst ludiek is, maar smakeloos. En dat vinden veel mensen binnen onze club. Dat levert commotie op."
Gespannen sfeerVerslaggever Alice van der Plas was bij Stadion De Vliert in Den Bosch en sprak rond kwart over vijf over een rustige sfeer. Supporters zijn wel boos en staken wat vuurwerk af maar hielden zich verder gedeisd. Wel dreigden ze de spelersbus die naar Utrecht gaat tegen te houden. Deze vertrok rond kwart voor zes.
Op sociale media riepen Bossche hooligans elkaar al een paar dagen op om in het zwart naar Utrecht af te reizen. Bijna vierhonderd voetbalfans waren van plan naar Utrecht te reizen.
Niet knokkenDe supporters vinden dat alles wordt opgeblazen. "De FC Utrecht-supporters hebben in Den Bosch stickers geplakt met hun kengetal. Dit is gewoon een ludieke tegenactie geweest. FC Den Bosch wordt weer in een kwaad daglicht geplaatst, terwijl ze er niets aan kunnen doen.''
Volgens de supporters zijn de doodkist en het spandoek niet letterlijk bedoeld. "Dat is gewoon supporters tegen supporters, meer niet. Niet dat we gaan knokken ofzo."
MuitenBurgemeester Aleid Wolfsen van Utrecht zei tegen Omroep Brabant radio dat hij de supporters van FC Den Bosch verboden heeft bij de wedstrijd te zijn omdat ze dreigden te 'muiten'. Die beslissing had hij genomen in overleg met zijn collega Ton Rombouts van Den Bosch.
Supporters die toch naar Utrecht gaan worden bij de stadsgrens opgewacht door de politie. "Ze zullen dan worden vastgezet. Dus als ze komen hebben ze daar vooral zelf last van", aldus Wolfsen.
Wedstrijd verlorenZonder de eigen aanhang verloren de Bosschenaren woensdagavond de bekerwedstrijd in en tegen Utrecht met 4-1. Twee supporters van FC Den Bosch werden opgepakt.