Basketballers SPM Shoeters uit Den Bosch winnen Supercup van Leiden
De basketballers van SPM Shoeters hebben zondag de Supercup gewonnen. De Bossche bekerwinnaar van vorig seizoen won met duidelijke cijfers van landskampioen ZZ Leiden: 68-47. "Dit is een goede basis en geeft hoop."
Beide ploegen hadden de zomerstop duidelijk in de benen, want het was niet best wat SPM Shoeters en Leiden lieten zien. Het duel ging lange tijd gelijk op, maar stond bol van slordige fouten.
Tempoversnelling de sleutelLeiden sloot het eerste kwart af met een voorsprong (17-16), maar halverwege stond Shoeters voor met 32-28. In het derde kwart schroefden de Bosschenaren het tempo op en dat had resultaat: van 38-37 werd het ineens 49-39.
Dat bleek de genadeklap, want in het laatste kwart zakte Leiden door het ijs en bleek SPM Shoeters niet af te stoppen.
'Goede basis'"Dit is een goede basis voor het seizoen", glunderde topschutter Kees Akerboom na afloop. "Wij zijn verder dan Leiden. We spelen al langer samen en spelen meer als team. Dat geeft hoop."
