VIDEO

Galerijen gestut van flat Prof. Cobbenhagenlaan in Tilburg: 'Ik vind het gewoon eng'

1 oktober 2013 om 15:36
nl
De galerijen van zes verdiepingen van een flat aan de Prof. Cobbenhagenlaan in Tilburg zijn gestut. Dit is uit voorzorg gedaan. De flat werd sinds augustus gerenoveerd en tegelijk startte een onderzoek naar het gebouw. Daaruit blijkt dat de galerijen niet voldoen aan de veiligheidseisen van het bouwbesluit.
Geschreven door

Volgens Frans Tuinder van Beheer en Vastgoedmanagment FMO, beheerder van de flat, is er geen direct gevaar geweest. Wel is de renovatie van de galerijen meteen stilgelegd.
AngstDe bewoners zijn geschrokken: "Ik ben blij als ik veilig van de voordeur naar de lift kom en weer terug. Het is net een gevangenis", zegt een van hen. De toplaag van het beton van de galerijen is eraf gehaald. Nu zijn er diepe gleuven zichtbaar. "Het beton is heel dun, er vallen gaten in. Het is heel gevaarlijk," zegt een van de bewoners. "Je kunt er zo met je voet in blijven hangen, ik vind het gewoon eng", aldus een ander.
Buitenlandse taferelenEen ander vergelijkt het met buitenlandse taferelen: "In het buitenland zie je ook wel eens mensen in huizen wonen die maar half gebouwd zijn." Toch moeten de bewoners wel over de galerijen heen lopen. "Anders kunnen we niet meer naar buiten. Ook heeft een controleur van de gemeente aangegeven dat het nu veilig is om eroverheen te lopen.", legt een bewoonster uit.
Woensdagavond is er een bijeenkomst georganiseerd om de bewoners bij te praten.

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.