Chinese mannen de cel in voor gijzeling Bosschenaar in Den Haag

1 oktober 2013 om 17:44
nl
Drie Chinese mannen die een jaar geleden een Bosschenaar gijzelden in Den Haag gaan de cel in. Twee van hen kregen vier jaar celstraf opgelegd, de derde moet zes jaar de gevangenis in. Dat heeft de rechtbank in Den Haag woensdag bepaald.
Geschreven door

Een 43-jarige Bosschenaar werd vorig jaar in Den Haag gegijzeld en acht dagen lang vastgehouden door drie Chinese mannen. Hij werd gekneveld, geblinddoekt en een dag lang in een kast gestopt.
De drie Chinese mannen, Chifung L., Gang L. en Tsz L., hebben zich volgens de rechter schuldig gemaakt aan vrijheidsberoving. Ze eisten ook losgeld bij de schoonfamilie van de man.
Een miljoen losgeldChifung L. zou samen met de schoonvader van Cheung een nieuw restaurant beginnen en betaalde alvast wat geld. Toen de schoonvader in China in de gevangenis kwam te zitten, kon Chifung fluiten naar zijn geld. Hij had 160.000 euro geïnvesteerd in het restaurant, maar eiste een miljoen voor de vrijlating van Cheung.
Justitie eiste eerder straffen van acht en zes jaar cel. De drie mannen moeten de Bosschenaar ook ruim 9000 euro aan schadevergoeding betalen.

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.