Henk Krol: 'Secretaresse moffelde brieven weg'

5 oktober 2013 om 12:16
nl
Hij wil de schuld niet afschuiven, maar doet dit wel omdat dit volgens de Eindhovenaar de waarheid is. Voor het eerst reageerde oud-voorman Henk Krol van 50Plus voor camera op zijn rumoerige vertrek van afgelopen vrijdag. "Ik heb brieven nooit onder ogen gekregen."
Geschreven door

Bij WNL Op Zondag reageerde Krol zondagochtend voor het eerst op de televisie op zijn vertrek. Hij trok het boetekleed aan, maar zei ook dat hij jarenlang geen weet had van het verzuimen van de pensioenbetalingen - ook niet toen er waarschuwingsbrieven hierover naar de Gaykrant werden gestuurd.
"Die brieven heb ik nooit onder ogen gekregen. Die werden, zoals met meer dingen en met de beste bedoelingen, door de secretaresse weggemoffeld in de onderste la. Ik wou dat ze het niet gedaan had", zegt de ouderenbehartiger aangeslagen.
Flink pensioengatDe Volkskrant meldde vrijdag dat Krol als hoofdredacteur van de Gaykrant jarenlang verzuimde om pensioenpremies af te dragen voor zijn personeel. De oud-medewerkers hebben daardoor nu een pensioengat van vier of vijf jaar. Ondanks een jarenlang dienstverband hebben zij nu een pensioen opgebouwd dat niet hoger is dan zestig euro per maand.
Donderdagnacht om drie uur kreeg Krol het vernietigende krantenartikel in zijn mail. In 'vijf nachtelijke en emotionele minuten' besloot hij dat hij niet meer geloofwaardig was, juist omdat hij als 50Plus-voorman opkwam voor de pensioenen van ouderen. "Ik heb geen verplichting als werkgever om pensioen te betalen, maar ik had dat wel beloofd."
Beslissing van voltallige personeelHet besluit om geen pensioenpremies te betalen bij de Gaykrant was volgens Henk Krol een beslissing van het hele personeel. Hij gaf aan dat hij de schuld niet op anderen wil schuiven en dat hij uiteindelijk verantwoordelijk is. Maar hij wist niet eerder dat er problemen waren. Een medewerker ging volgens Krol onder protest akkoord. "Hij zit nu in de WW en ziet mij voortdurend op tv dansen."
"Ik wou dat we het eerder hadden gehoord, dan hadden we eerder rond de tafel gaan zitten en waren we eerder met de Gaykrant teruggegaan van glossy naar krant teruggegaan", zo vertelde hij. "Toen er eindelijk weer wat meer vlees op het bot zat en we weer naar een pensioenverzekeraar konden, heb ik dat voor iedereen gedaan, behalve voor mezelf."
Oud-personeel bij elkaarDe financiële problemen bij de Gaykrant waren groot. Volgens Krol was een andere optie om 'de deur op slot te doen'. "Ik heb geen geld in eigen zak gestoken, heb mezelf niet verrijkt. Ik heb echt het idee gehad dat het een besluit is geweest van het hele personeel. Wij hebben het zo opgelost. Hoeveel mensen zijn dagelijks bezig met hun pensioen? Ik realiseer me nu hoe belangrijk dat is.''
Oud-administratief medewerkers van Krol hebben het de komende dagen onderling met elkaar over zijn uitspraken. Een voormalige medewerkster zegt tegen Omroep Brabant dat er door de laatste dagen 'oude wonden zijn opengereten'. Mogelijk komen ze met een reactie, maar dit is voor zover bekend niet zeker.
Politieke vijandenKrol meent echter niet alleen te zijn teruggetreden door de ophef om die pensioenpremies, maar ook door politieke vijanden. "Er zijn nogal wat mensen die het op de een of andere manier leuk vinden om 50Plus onderuit te halen, omdat veel mensen denken dat wij ons afzetten tegen jongeren."
Krol zegt de afgelopen dagen ook veel steunbetuigingen te hebben gekregen. Voorlopig keert de Eindhovenaar niet terug in de politieke arena, maar helemaal zeker is hij daar niet van. "Ik kan nou eenmaal niet mijn mond dichthouden. Ik vind dat ik nu op dit moment mijn geloofwaardigheid kwijt bent, maar als iemand vraagt of ik ergens voor wil blijven strijden, doe ik dat."
Kiezer vertrouwen kwijtDe kiezer lijkt echter het vertrouwen in 50Plus als partij voorlopig kwijt te zijn. Het aftreden van fractievoorzitter Henk Krol heeft direct gezorgd voor een halvering van het aantal zetels van de ouderenpartij. Vorig week stond de partij nog op 10 zetels, maar zondag waren dat er nog maar 5, zo blijkt uit de wekelijkse peiling van Maurice de Hond.
Norbert Klein neemt het fractievoorzitterschap van 50Plus in de Tweede Kamer momenteel op zich. Hij zei dat hij 'volkomen verrast' werd door het opstappen van Krol.

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.