RKC woedend na 'zielige' rode kaart Sander Duits: 'We voelen ons genaaid'
RKC-trainer Erwin Koeman was na de late nederlaag van zijn ploeg woedend. Niet vanwege het spel van RKC, maar vanwege de rode kaart die aanvoerder Sander Duits vijf minuten voor tijd kreeg. "We voelen ons genaaid", was de duidelijke reactie van de coach.
Vijf minuten voor tijd wilde Duits een ingooi nemen op de helft van PSV. Koeman riep echter naar zijn aanvoerder dat hij de ingooi door iemand anders moest laten nemen.
Terwijl Duits de bal gooide naar de toesnellende Michael Lamey, greep scheidsrechter Ed Janssen naar zijn borstzak. Hij gaf Duits zijn tweede gele kaart, waardoor RKC met tien man verder moest. Twee minuten later scoorde Jürgen Locadia de winnende treffer voor PSV.
Zielig en triest"Ik vind het zielig dat hij Sander Duits hiervoor een tweede gele kaart geeft", zei Koeman. "Hij wilde even laten zien wie de baas is op het veld. Dat vind ik triest. Andersom zou hij die gele kaart waarschijnlijk niet hebben gegeven … dat weet ik eigenlijk wel zeker. Ik baal er goed van want ik mis Duits door deze zielige gele kaart nu ook in de volgende wedstrijd."
Ook Sander Duits was duidelijk over de beslissing van de scheidsrechter. "Het is werkelijk schandalig wat hier gebeurt", wilde hij nog kwijt voordat hij door de RKC-staf bij de pers werd weggehaald.
