Ontdek

Meester Lambert uit Ravenstein gaat na 41 jaar voor de laatste keer op de fiets naar school

10 oktober 2013 om 12:35 • Aangepast 28 september 2025 om 16:16

Meester Lambert van Uden uit Ravenstein fietst al bijna 41 jaar naar zijn St. Jozefschool in het Gelderse Niftrik. Dat doet hij vrijdag voor het laatst. Meester Lambert gaat met pensioen.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

Op zijn laatste werkdag is het groot feest op de kleine dorpsschool. Als verrassing hebben de 12 kinderen uit de combinatieklas groep 6-7-8 hem thuis op de fiets opgehaald. Met een brede glimlach stond meester Lambert in zijn voortuin te kijken naar de speciaal voor hem versierde fiets: "Ik heb genoeg toekomstplannen maar ik ga de school en de kinderen zeker missen."
Meester Lambert maakt veel grappenDe kinderen vinden meester Lambert ondanks zijn leeftijd hartstikke hip. "Hij maakt veel grappen en zijn gymlessen zijn leuk, vooral het hoogspringen", aldus één van de kinderen die vanuit Niftrik de meester gingen ophalen.
Lambert van Uden fietste vrijdag in een bonte stoet naar school. "Ik ga maar een keer of drie per jaar met de auto. Dat is dan nodig omdat ik spullen moet meenemen, anders niet." Weer of geen weer, hij gaat op de fiets.
Glibberen en glijen"Jaren geleden was het zo'n strenge winter dat ik glibberend en glijdend naar school moest lopen. Daar waren niet alle leerlingen blij mee want die hadden zichzelf al ijsvrij gegeven", aldus de bijna gepensioneerde Van Uden.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.