VIDEO

Eigenaar Toon Sprangers van dode pony's Wagenberg: 'Dit kan gebeuren'

18 oktober 2013 om 18:46
nl
Veehandelaar Toon Sprangers uit Wagenberg, bij wie dode en verwaarloosde pony's zijn aangetroffen, vindt het belachelijk dat de politie zijn dieren in beslag heeft genomen. Volgens hem komt het wel vaker voor dat er verwaarloosde dieren bij zitten. Dorpsbewoners omschrijven hem als een 'zonderlinge man'.
Geschreven door

De politie heeft woensdag 110 pony's en paarden bij de boerderij aan de Vogelstraat weggehaald. De dieren waren ernstig verwaarloosd. Agenten hadden eerder twee dode shetlandpony's gevonden.
Vechtende hondenDe verwaarloosde dieren werden ontdekt door de politie nadat medewerkers van de dierenambulance twee vechtende honden op het erf van de veehandelaar uit elkaar wilden halen. Bij de boerderij van de 54-jarige veehandelaar liepen zaterdagochtend nog enkele pony's rond. Die hadden wel te eten.
Sprangers zegt dat hij per week dertig tot veertig van dat soort pony's en paarden verhandelt, volgens hem is verwaarlozing dan niet te voorkomen. Sprangers: "Dat is handel, dat gebeurt gewoon. Als je ziet hoe ze eraan toe zijn, zie je dat het allemaal wel meevalt."
'Schrijnende situatie'De politie vindt de situatie op de boerderij schrijnend. "We weten niet waarom de man zo met zijn dieren omgaat. Hij is wel verhoord en er is een proces-verbaal opgemaakt tegen hem", zegt Esther Boot van de politie. De zaak gaat ook naar een officier van justitie.
De politie kreeg volgens Boot al eerder signalen dat het dierenwelzijn op de boerderij niet goed was. Boot: "Toen was er geen reden om in te grijpen. In de tussentijd is het waarschijnlijk erger geworden."

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.