Ontdek

Brabantse waterschappen hoeven geen miljoenen te betalen voor deal slibverwerker Moerdijk

30 oktober 2013 om 15:00 • Aangepast 28 september 2025 om 13:43

Zes waterschappen, waaronder die in Brabant, hoeven geen miljoenen euro's bij te betalen vanwege een financieel debacle bij slibverwerkingsbedrijf SNB in Moerdijk. Dat is de uitkomst na lang onderhandelen tussen de Deutsche Bank en het bedrijf.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

Het slibverwerkingsbedrijf ging in 2007 een deal aan met de bank waardoor de financiële positie van het bedrijf in gevaar kwam. Het bedrijf kocht voor 270 miljoen aan derivaten (een soort kredietverzekeringen), maar door de economische crisis zijn die bijna niets meer waard.
Waterschappen eigenaarDe waterschappen zijn eigenaar van SNB. De kans bestond dat de waterschappen als miljoenen euro's moesten bijleggen. "De afspraak voorkomt dit", staat woensdag in een verklaring van SNB naar aanleiding van het jaarverslag over 2012.
SNB verwacht dat er ook in de toekomst niet bijbetaald hoeft te worden door de waterschappen.
Slibverwerking Noord-Brabant verwerkt het zuiveringsslib van inwoners van Brabant en die van waterschappen in diverse omliggende provincies.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.