Veldhovenaar Rick van den Hurk honkbalkampioen in Zuid-Korea
Rick van den Hurk heeft voor een unicum gezorgd. De Veldhovense honkballer is zaterdag met Samsung Lions kampioen geworden in de Koreaanse competitie. Hij is de eerste Nederlander die dit voor elkaar krijgt.
"De finale bestond uit een best-of-seven", vertelt Van den Hurk. "Dit betekent dat wie vier wedstrijden wint, zich kampioen mag noemen. Wij stonden 3-1 achter. Dit is de eerste keer in de Koreaanse competitie dat een club in de finale 3-1 achter staat en toch de landstitel wint."
Van den Hurk kwam de beslissende wedstrijd niet in actie. "Ik had de tweede, vijfde en zesde wedstrijd gegooid. De zevende zou een beetje te veel worden."
Asia SerieNa het winnen van de beslissende zevende wedstrijd brak in het stadion van Samsung Lions een groot feest los. "Dat feesten deden we op het veld, met de fans. We speelden in een bomvol stadion. We hebben nu nog plek voor 13.000 toeschouwers, maar er wordt een nieuw stadion gebouwd, met plaats voor 30.000 fans. Ik weet niet of ik dat nog ga meemaken. Het zou mooi zijn, maar ik heb hier een jaarcontract. Dit contract loopt over een kleine maand af en dan zullen we zien wat er gebeurt."
Nu wacht de ploeg van Van den Hurk nog de Asia Serie. "Aan dat toernooi doen de kampioenen van Japan, China, Taiwan en Korea mee. Het is een soort Aziatische Champions League."