Ontdek

90 zangvogels gestolen in Budel, flinke klap voor eigenaar Jan Lamers: ‘Ik ben er ondersteboven van’

3 november 2013 om 17:11 • Aangepast 15 oktober 2025 om 14:44

Slechte slaap en hoofdpijn heeft Jan Lamers uit Budel ervan, vrijdagnacht werden er negentig zangvogels bij hem thuis gestolen. Lamers houdt zich al meer dan een halve eeuw bezig met het houden van vogels en weet door deze diefstal nog niet of hij wel door wil gaan met zijn liefhebberij.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

"Ik ben hier helemaal ondersteboven van", zegt de 67-jarige Lamers over de diefstal. Vrijdagnacht werden zijn vogelkooien leeggeroofd door onbekenden. Er zijn in totaal negentig vogels meegenomen, vooral distelvinken of putters en een aantal sijzen.
Gestolen voor handel"Dieven weten precies wanneer de vogels 'op kleur' zijn. Dan worden ze meegenomen. Maar die zijn al lang niet meer in Nederland hoor", zegt Lamers. "Vaak worden die heel snel naar het buitenland gebracht en doorverkocht. Dat gebeurt wel vaker in het wereldje van vogelhouders. Die zie ik nooit meer terug."
Lamers is al sinds zijn twaalfde bezig met het houden van vogels. "Dat begon ooit met gewone kanaries en zebravinken en langzaam heb ik dat uitgebouwd tot wat ik had." Tien jaar geleden overkwam hem hetzelfde en dit is weer een hele klap voor de Budelnaar. "Ik weet niet zeker of ik nu nog wel door wil gaan met mijn hobby."

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.