Advocaat Gerard Spong: In Breda opgenomen filmklassieker Schatjes! is kinderporno

8 november 2013 om 12:45
nl
Mensen die thuis de filmklassieker Schatjes! in de kast hebben staan, riskeren een boete van 78.000 euro of vier jaar gevangenisstraf voor het bezit van kinderporno. Advocaat Gerard Spong zegt dat vrijdagavond in de uitzending van Veronica Film over de komedie die in 1984 in Breda is opgenomen. Dat meldt de Telegraaf.
Geschreven door

In de Nederlandse speelfilm had actrice Akkemay, als Madelon Gisberts, een heftige seksscène met haar tennisleraar. De hoofdrolspeelster was destijds veertien jaar oud.
Juridisch gezien bevat de film kinderporno. Het verspreiden van seksuele handelingen door minderjarigen is verboden. Volgens Spong loopt iedereen die thuis een exemplaar van de film heeft ook risico.
Zaak verjaardDe makers van de film kunnen niet meer strafrechtelijk worden vervolgd. Regisseur Ruud van Hemert is overleden. De zaak is verjaard.
Schatjes! werd door ruim een miljoen mensen in de bioscoop bezocht. De film gaat over een gezin waarvan de leden elkaar het leven zuur maken. Daarbij doen de kinderen als pestkop niet onder voor de steeds gekker wordende ouders. In 1986 kreeg de film een vervolg in Mama is Boos!
[YouTube:body:http://youtu.be/e1nMLT5FZFs]
Villa in Breda verkochtDe filmklassieker werd grotendeels opgenomen in een villa aan de Dr. Batenburglaan in Breda. Vorige maand werd het huis verkocht nadat het lange tijd te koop had gestaan.

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.