Ontdek
VIDEO

Kleinere ziekenhuizen komen met eigen zorgverzekering

12 november 2013 om 07:22 • Aangepast 15 oktober 2025 om 18:11

Een groep kleinere regionale ziekenhuizen in Nederland komt met een eigen zorgverzekering. Ook ziekenhuizen in Uden, Roosendaal, Bergen op Zoom, Geldrop, Helmond en Boxmeer doen mee.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

Het gaat om:

  • St. Anna Ziekenhuis in Geldrop
  • Elkerliek Ziekenhuis in Helmond
  • Lievensberg ziekenhuis in Bergen op Zoom
  • Franciscus Ziekenhuis in Roosendaal
  • Ziekenhuis Bernhoven in Uden
  • Maasziekenhuis Pantein in Boxmeer

Met de BeterDichtbij-zorgverzekering van de Samenwerkende Algemene Ziekenhuizen (SAZ) is het de bedoeling dat patiënten zoveel mogelijk gebruik maken van ziekenhuizen in de buurt.
Schaalvergroting en specialisatie zetten de kleine ziekenhuizen onder druk. Met een eigen zorgverzekering willen de regionale ziekenhuizen waarschijnlijk hun positie verbeteren ten opzichte van de grote ziekenhuizen.
Eigen risico geschraptIn de verzekering is het eigen risico voor vijf eenvoudige behandeling die veel voorkomen, geschrapt. Zo hoeft er niets betaald te worden voor galblaas-, liesbreuk en staaroperaties.
Ook een kijkoperatie in de knie en het plaatsen van een heupprothese kost een patiënt geen eigen risico. Een basispremie gaat 93,50 euro per maand kosten.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.