VIDEO

Ex bijstandsmoeder uit Breda Erna Smeekens traint armen rijk

28 november 2013 om 14:34
nl
'Als je niks hebt, heb je ook niks te verliezen.' Da's wel 'n heel optimistische kijk op armoede van Erna Smeekens uit Breda. Alleenstaand moeder van vier zoons. Na een vechtscheiding belandde ze in de bijstand. Maar ze heeft de ellende waarin ze zat, omgebogen naar iets heel positiefs. Tegenwoordig geeft ze trainingen aan armen.
Geschreven door

Smeekens moest rondkomen van 40 euro in de week. 'Je haalt tien rollen WC papier. En er gaat een paar schoenen kapot en je kinderen verliezen hun sleutels, dan moet je keuzes gaan maken. Koop ik of eten of een sleutel? Laat ik mijn kind op blote voeten rondlopen of hebben we brood? Dat zijn geen keuzes.'
TientjesNu geeft Smeekens met haar Tientjesproject arme mensen nieuwe kansen. In haar eigen Tientjes-academie. In Onder Ons ziet u de komende weken portretten van mensen die zich uit de armoede knokten.
DakloosIn deel één zag u Wilfranc Visseren uit Breda. Visseren kwam na een verkeerde investering in Spanje berooid terug. Dakloos zwierf hij door de stad. Maar hij vocht zich terug. Hij heeft nu een organisatie om daklozen te helpen: Streetwise. En hij heeft een wild plan. Met daklozen gaan hardlopen, van Beijing naar Breda.

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.