VIDEO

Wielerploeg van Bobbie Traksel gaat niet door, Bobbie zelf wel

22 november 2013 om 19:32
nl
Het plan van wielrenner Bobbie Traksel uit Rucphen om een ploeg op te richten voor werkloze wielrenners gaat niet door. Nu moet de winnaar van Kuurne-Brussel-Kuurne in 2010 op zoek naar een ploeg voor volgend jaar. Desnoods wil hij met een privésponsor in het peloton actief blijven.
Geschreven door

Traksel meldde eerder deze week nog dat er nog slechts 75.000 euro van de benodigde 600.000 euro ontbrak om de ploeg op te starten. Met die zes ton zouden de renners een goed salaris krijgen en zouden alle onkosten voor een jaar zijn afgedekt.
'Te weinig tijd'"We hebben er tot de laatste dag alles aan gedaan, maar uiteindelijk hadden we gewoon te weinig tijd", zei Traksel. "Ik wilde het budget per se rond hebben, zodat ik de zekerheid had dat we het hele seizoen konden rijden. Ik heb namelijk zelf ook wel eens meegemaakt dat het geld tijdens het seizoen op was. Ik wilde de renners een eerlijk verhaal vertellen."
Traksel is de voorzitter van de VVBW, de wielervakbond waaronder de ploeg deels zou gaan rijden. De Rucphenaar wilde zes Nederlandse en zes Belgische renners in de formatie opnemen. Die zijn inmiddels op de hoogte gebracht van het afketsen van de plannen.
'Traantje gelaten'"Het was een moeilijk besluit. Ik heb op dat moment best een traantje gelaten. Als het gelukt was, weet ik 100 procent zeker dat we een supermooi seizoen zouden hebben gereden. Iedereen was bereid om financieel een stap terug te zetten, daaruit blijkt wel dat we allemaal supergemotiveerd waren."
Desnoods privésponsorEen dag later geeft Traksel, in 2010 winnaar van Kuurne-Brussel-Kuurne, aan zich nu te richten op een nieuwe ploeg. "Ik ga nu weer aan mijn eigen loopbaan denken. Dus ga ik een nieuwe ploeg zoeken. Dat zal waarschijnlijk op continentaal niveau zijn. Natuurlijk is het moeilijk, er zijn niet veel plekjes meer en het is al bijna december. Maar het voordeel voor mij is dat ik niet aan een ploeg hoef uit te leggen wat ik wel en niet kan. Anders heb ik zelf heb ik zelf ook een idee om met een privésponsor te gaan fietsen. Maar we willen hoe dan ook blijven fietsen."

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.