Bijenmeneer boos op Oirschot: ‘Weghalen bloemen ramp voor bijen en werkgelegenheid’
In augustus maakte de gemeente bekend dat ze de huidige beplanting wil vervangen door gazon en dat ze een hoop bomen wil kappen. De afgelopen weken zijn massaal bloemen weggehaald, zag Kosters tot zijn verbazing.
"Dit gaat ten koste van mensen met een verstandelijke beperking die namens het DSW daar de boel netjes houden. Ook de bijen hebben nu minder te eten en dat is ontzettend slecht voor de natuur", vertelt hij.
'Verdwenen geld'Volgens een woordvoerder van de gemeente zorgt meer groen juist voor een rustiger straatbeeld en voor een grotere veiligheid voor wandelaars en weggebruikers. "Het is daarnaast een noodzakelijk besluit met oog op bezuinigingen. De grasperken hebben nu eenmaal minder onderhoud nodig."
Veel onderhouders zijn hierdoor niet meer nodig, stelt Kosters. Hij zoekt nog naar mogelijkheden om de plannen te stoppen, maar hij acht de kans klein dat dat gebeurt.
"Ik ben gewoon kwaad op de wethouders die vorig jaar wel gewoon subsidie aanvragen voor onderhoud van de bijen, maar er vervolgens niets mee doen. Waar is dat geld dan gebleven?"