Advertentie
Bossche kunstenares maakt werk ter herdenking van Srebrenica
27 november 2013 om 16:25 • Aangepast
28 september 2025 om 10:03
In de Culturele Bazaar aan de Bossche Sint Jorisstraat onthult de Bossche kunstenares Carla van den Hurk donderdagavond een werk ter herinnering aan de 8000 Bosnische jongens en mannen die in 1995 na de val van de Bosnische stad Srebrenica zijn vermoord. Srebrenica werd op dat moment beschermd door Nederlandse VN-troepen.
Het werk van Carla van den Hurk bestaat uit tachtig verschillende hoofden die in tien rijen staan opgesteld. Sommige hoofden (ze wil het woord koppen niet gebruiken) hebben opengesperde monden, anderen dragen een blinddoek.
De beslissing van de kunstenares om aan dit onderwerp aandacht te besteden, heeft te maken met de ervaringen van haar broer als militair in Bosnië. Op de expositie zijn ook foto's te zien die Carla's broer van de hoofden maakte.
EmotiesCarla laat op de expositie nog ander werk zien. Het centrale thema zijn wat haar betreft 'verzwegen emoties', emoties die mensen niet laten zien. "Vaak kom je dan uit op pijn en verdriet. Dat stoppen mensen weg. Vreugde laten ze zien, pijn niet".
Advertentie
Advertentie
