Van taakstraf tot hobby: ex-wethouder Verkampen van Gemert-Bakel blijft nog even tuinieren
Want er moet nog het een en ander gebeuren aan de hoogstambomen in de kloostertuin. En de 65-jarige Verkampen vindt het zonde om dat niet zelf af te maken.
Werkstraf voor leugenDe rechter veroordeelde Harry Verkampen in maart tot een werkstraf van 120 uur voor valsheid in geschrifte. Als wethouder voor het CDA in Gemert-Bakel had Verkampen een champignonkweker per brief laten weten dat een bouwvergunning rond was. Maar dat was op moment nog niet rond, dus een leugen.
Verkampen, die nu gemeenteraadslid is, wilde met de brief de ondernemer aan een Europese subsidie van 1,2 miljoen euro helpen. Dat zou de champignonkweker mislopen als er bij de gemeente vertraging optrad.
IntegriteitMet zijn actie bracht Verkampen de integriteit van het openbaar bestuur in het geding, vond de rechter. Want een wethouder moet je kunnen vertrouwen. Daarom kreeg Verkampen 120 uur werkstraf en dat werd elke woensdag verplicht tuinieren in Handel.