'Geen dure Maserati's', maar woningcorporatie De Kempen in Bladel wel in zwaar weer
De Kempen in Bladel verhuurt woningen voor ouderen, chronisch zieken en gehandicapten. Ze werkt samen met de Regionale Stichting Zorgcentra De Kempen (RSZK). Onlangs werd bekend dat daar de komende drie jaar tussen de 250 en 350 van de 900 fulltime banen zullen verdwijnen.
Beleid Blok een stropWilbert de Haan van de woningstichting zegt dat het beleid van minister Stef Blok van Wonen en Rijksdienst de voornaamste oorzaak van het verscherpte toezicht is.
"Ons beleid wordt gekenmerkt door soberheid. We rijden niet in dure Maserati's, hebben geen luxe boten. Het zijn de plannen van minister Blok die ons in financiële problemen brengen als we geen maatregelen treffen." In de plannen van Blok zijn woningbouwcorporaties de komende jaren miljoenen aan verhuurdersheffingen kwijt.
De Kempen is druk doende om het hoofd boven water te houden. Een fusie is niet uitgesloten. "We brengen straks een kwart van onze totale opbrengsten naar het Rijk. Kleine corporaties zullen in zwaar weer gaan verkeren."
Meer corporaties onder toezichtUit de jaarlijkse financiële beoordelingen van de CFV blijkt dat er vijftien van de 380 Nederlandse woningcorporaties onder verscherpt toezicht staan. Er zijn vier nieuwkomers bij de probleemgevallen.
Er staan nog twee Brabantse corporaties onder verscherpt toezicht: Goed Wonen in Lage Zwaluwe en Laurentius in Breda.