Ontdek
VIDEO

Verkeer ook in Brabant gehinderd door Sinterklaasstorm

5 december 2013 om 18:53 • Aangepast 15 oktober 2025 om 23:49

De harde wind zorgde donderdag ook in Brabant voor problemen in het verkeer. Zowel op de weg, als in de lucht en per spoor moest er rekening gehouden met aangepaste omstandigheden.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

De Nederlandse Spoorwegen hebben in het noorden van het land de dienstregeling stilgelegd vanwege de weercode rood. Ook waarschuwde de NS dat de treinen in Brabant vertraging konden oplopen door het extreme weer. De hele dag was er sprake zware windstoten en storm.
Vroege avondspitsDe ANWB verwachtte donderdagmiddag een vroege en drukke spits. Donderdagmiddag is normaal gesproken al de drukste middag op de weg. Vanwege pakjesavond vertrekken veel mensen wat eerder van hun werk. Het viel in Brabant uiteindelijk mee met de drukte van de spits. Het drukste moment was rond vijf uur, een uurtje eerder dan normaal. 
Nog geen problemen Eindhoven AirportLuchtvaartmaatschappijen op Schiphol hebben donderdag op voorhand vijftig vertrekkende vluchten geannuleerd wegens de verwachte storm. Het ging om vluchten naar bestemmingen in Europa.
Bij slecht weer zijn er minder banen beschikbaar voor het vliegverkeer. Op Eindhoven Airport zijn geen vluchten geschrapt. Wel is materiaal op het platform dat kan wegwaaien vastgezet, aldus een woordvoerder.
Ook werden toestellen 'in de wind geparkeerd'. Dat is een manier van parkeren die gebruikelijk is bij slecht weer.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.