EK cross 2013: atlete Marlin van Hal uit Mill gaat voor goud met Nederlands team
De selectie onder 23 bestaat dit jaar uit Marlin van Hal uit Mill, Irene van Lieshout uit Schaijk, De Amsterdamse Maureen Koster en kopvrouw Sifran Hassan van Atletiek Eindhoven. Laatstgenoemde is sinds kort in het bezit van een Nederlands paspoort. "Natuurlijk scheelt dat. Het is echt een heel getalenteerde loopster. Ik ga ervan uit dat ze een medaille wint, waarschijnlijk goud. En dat helpt zeker mee als je met een team gaat."
IndividueelVan Hal hoopt zelf bij de beste zestien te eindigen. "Dan moet alles meezitten, ik hou niet van softe doelstellingen. Ieder land is vertegenwoordigd bij het EK. De meeste landen sturen vijf tot zes deelnemers, dus je verschijnt met ontzettend veel meisjes aan de start. Top zestien is dan ook hoog gegrepen, vooral ook omdat het onder de 23 is en ik pas 20 ben. Maar als alles meezit, dan moet top zestien lukken."
De teamprestatie staat echter voorop. De atlete uit Mill denkt dat de Nederlandse selectie onder 23 goud kan winnen. "Een medaille met het team zou ontzettend gaaf zijn. En we gaan er ook echt voor."
