De kous is af voor gemeenteraad Maastricht na zoenrel burgemeester Onno Hoes

10 december 2013 om 21:19 • Aangepast 27 september 2025 om 23:19
De gemeenteraad van Maastricht blijft achter burgemeester Onno Hoes staan. Dat blijkt uit een gezamenlijke verklaring van de fractievoorzitters, die dinsdagavond naar buiten werd gebracht.
Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

Er ontstond commotie over Hoes, nadat hij de 24-jarige Ruud Schepers zoende in een hotellobby in Maastricht. Dit kwam naar buiten in het SBS-programma Show Laat. Volgens De Telegraaf is deze Schepers een huisvriend van Hoes en zijn man Albert Verlinde uit Cromvoirt.
Emotionele periodeHoes verklaarde na het uitlekken van de foto dat hij een emotionele periode in zijn leven achter de rug heeft. "In de week dat mijn vader overleden was, had ik de behoefte even door te zakken en dat heb ik daar op dat moment gedaan."
Volgens Show Laat zou de 52-jarige Hoes met Schepers hebben gesproken over relatieproblemen met Albert Verlinde. De twee zouden volgens SBS een scheiding overwegen.
'Reputatie geen goed gedaan'Hoes en de raad laten dinsdag via de verklaring weten 'te betreuren dat dit de reputatie van de Limburgse hoofdstad geen goed heeft gedaan'.
Volgens fractievoorzitster Esmiralda Thieme van de Partij Veilig Maastricht heeft Hoes laten weten dat er 'geen andere lijken uit de kast zullen komen' die de stad in diskrediet kunnen brengen.
Hiermee is volgens de fractievoorzitters de kous af.         

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.