Ontdek

Politieman weigert te werken met collega met kanker: 'Op pad met kankerpatiënte staat me niet aan'

12 december 2013 om 10:36 • Aangepast 15 oktober 2025 om 22:34

Een milieurechercheur van de politie Midden- en West-Brabant die weigerde met een collega te werken die kanker heeft, mag zijn oude werkzaamheden weer hervatten. Dat heeft de rechtbank Breda bepaald, zo meldt BN DeStem donderdag.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

De korpschef van de politieregio had de man ontheven van zijn functie en hem ander werk opgedragen. De rechtbank vindt de aangeboden functie bij de vreemdelingenpolitie 'niet passend' voor de rechercheur.
De rechtbank sluit ook niet uit dat het zwaar geschonden vertrouwen tussen de rechercheur en zijn collega's bij de milieupolitie kan worden hersteld.
E-mail over kankerpatiënteHet arbeidsgeschil met de zeer ervaren rechercheur, al vanaf 1995 bij de politie werkzaam, speelt al enkele jaren. De man zond indertijd een e-mail aan zijn leidinggevenden met het onderwerp 'kankerpatiënte'. Hij deelde daarin mee dat hij van een collega had gehoord dat ze kanker heeft.
"Behalve dat ik mij er ongemakkelijk bij voel, wil ik niet meer met haar op pad. Het idee dat ik op een klus af moet met een kankerpatiënte staat me niet aan", zo schrijft de rechercheur in zijn mailbericht.
Onrust binnen korpsHet bericht leidde tot veel onrust binnen het korps. Volgens de korpsleiding hebben in een gesprek, waaraan ook drie agenten deelnamen die kankerpatiënt zijn (geweest), collega's aangegeven niet meer met de milieurechercheur te willen werken.
De man werd tot 1 mei 2014 naar de Politieacademie overgeplaatst en zou daarna waarschijnlijk bij de Vreemdelingenpolitie terechtkomen. De rechercheur voelt daar niets voor, volgens hem is de zaak geëscaleerd toen de korpsleiding het aan de grote klok heeft gehangen. Hij vindt zijn eigen gedrag achteraf wel ongepast.
De rechtbank oordeelt dat hij een nieuwe kans verdient.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.