VIDEO

Theo Audenaerd uit Ravenstein legt verval bakenbomen Maas vast

17 december 2013 om 00:28
nl
Bakenbomen werden in de jaren dertig geplant om schippers de loop van de rivier te wijzen. Maar nu, met radar en GPS, zijn ze niet meer nodig. Daardoor verdwijnen deze machtige populieren langzaam uit het rivieren-landschap. Fotograaf Theo Audenaerd legt het verval van de bakenbomen langs de Maas vast.
Geschreven door

Theo Audenaerd fotografeert bakenbomen tussen zijn woonplaats Ravenstein en Maren-Kessel. De bakenbomen zijn typisch voor deze rivier, maar ze zijn ten dode opgeschreven. Audenaerd: "Rijkswaterstaat doet niets meer aan het onderhoud. De grote populieren mogen blijven staan tot ze omvallen."
NatuurontwikkelingOoit dienden de bakenbomen om de schippers de loop van de vaargeul te wijzen. Maar nu, in tijden van radar en GPS, is dat niet meer nodig. Ook staan ze de natuurontwikkeling en extra waterberging in de uiterwaarden in de weg, zo meent Rijkswaterstaat. En dus zijn de bakenbomen langzaam aan het verdwijnen.
Audenaerd legt het verval op de gevoelige plaat vast. "Het verval fascineert me. Zo'n boom staat een jaar een jaar of zestig en dan ineens valt ie en verpulvert ie helemaal. Maar al met al is het jammer dat de bomen verdwijnen. Met is mooier dan zonder."

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.