Advertentie
Natuurmonumenten wil meer wilde dieren in Brabantse natuur
17 december 2013 om 16:44
1/2 Leden natuurmonumenten: wij willen meer grote dieren zien in Brabant
De leden van Natuurmonumenten willen meer wilde dieren in de natuur. Dat blijkt uit een onderzoek van de vereniging. De voorkeur gaat vooral uit naar edelherten.
Boswachter Frans Kapteijns van Natuurmonumenten hoopt dat er volgend jaar al edelherten in het wild lopen in het Groene Woud bij Boxtel. "Dat zou goed zijn voor de biodiversiteit", zegt de boswachter.
Het uitzetten van wilde zwijnen in de natuur ziet hij voorlopig niet gebeuren. Wilde zwijnen, zo komt uit het onderzoek naar voren, worden door veel leden van Natuurmonumenten als gevaarlijke dieren ervaren. Bovendien veroorzaken ze vaak schade aan landbouwgewassen.
PubliekstrekkerEdelherten zijn volgens Kapteijns echte publiekstrekkers. "Mensen zien graag grote dieren. Die geven meerwaarde aan de natuur en zorgen voor een grote recreatieve waarde".
Advertentie
Advertentie