Ontdek

Beleggers willen geld van Gemertse beleggingsfraudeur Rob van den B.

18 december 2013 om 13:49 • Aangepast 15 oktober 2025 om 23:07

Enkele beleggers willen geld zien van de Gemertse beleggingsfraudeur Rob van den B. (49). Ze hebben bij curator Maarten van Ingen hun verliezen geclaimd maar hij betwijfelt of hun claims terecht zijn.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

Rob van den B. werd in oktober aangehouden voor oplichting. Hij handelde zonder vergunning en heeft vanaf 2009 ongeveer negen miljoen euro opgehaald bij beleggers en ze hoge rendementen beloofd. Een maand na zijn aanhouding werd Van den B. persoonlijk failliet verklaard.
Rendement werd uit inleg betaald. Het Openbaar Ministerie denkt dat enkele miljoenen gebruikt zijn voor persoonlijke uitgaven.
Aan het verkeerde adresDe curator constateert dat beleggers een contract hebben gesloten met het bedrijf van Van den B. Ze zijn bij hem daarom aan het verkeerde adres, denkt de curator. Hij constateert bovendien dat er substantieel rendement is uitgekeerd en dat beleggers veel van hun inleg terug hebben.
"Er is ongelofelijk veel rook en er wordt van alles geroepen maar niemand zegt waarop zijn vordering is gebaseerd. Als je aan iemand geld geeft om het te investeren en zijn verhaal klinkt te mooi om waar te zijn dan is het dat vaak ook. Beleggers moeten misschien de hand in eigen boezem steken", aldus Van Ingen woensdag.
In januari voor strafrechterEen gedupeerde zegt dat in totaal 40 beleggers slachtoffer zijn geworden en dat ze ongeveer 6 miljoen euro zijn verloren.
Ook de AFM (Autoriteit Financiële Markten) meldde zich bij de curator omdat Rob van den B. de boete die hij kreeg voor handelen zonder vergunning niet betaalde. Van den B. komt in januari voor het eerst in het openbaar voor de strafrechter.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.