Brabantse maakt 36 fouten in dictee: 'Context moeilijk te begrijpen, dan wordt het ingewikkeld'
Lieneke vond het vooral een uitdaging om niet alleen de spelfouten, maar ook de taalfouten uit het dictee te halen. Een dictee dat dit jaar was opgesteld door Kees van Kooten. Door het grote aantal moeilijke woorden had Lieneke moeite de context van het dictee te begrijpen. “En dan wordt het erg ingewikkeld”, stelt ze.
Toch is Lieneke blij dat ze een keer echt heeft mee mogen doen aan het dictee. Ze heeft namelijk een heel leuke dag gehad met de andere taalliefhebbers in Den Haag. Het is haar echter ook duidelijk geworden dat ze echt niet kan tippen aan de winnaars.
Winnaar met 13 foutenDe winnaar van het dictee was woensdag de Belg Dirk Bosmans. Ook hij maakte nog dertien fouten. Dit om aan te geven dat het echt een pittige klus was voor de deelnemers.
Volgend jaar doet Lieneke weer gewoon thuis mee aan het dictee. Lekker anoniem op de bank.