Verdacht vlees van Willy Selten mag niet worden verkocht
De twee miljoen kilo vriesvlees van de verdachte vleesgroothandel Willy Selten in Oss mag niet worden verkocht voor menselijke consumptie. De rechtbank in Den Haag heeft dit vrijdag bepaald.
De curator van het failliet verklaarde bedrijf had een kort geding aangespannen tegen de NVWA, de Nederlandse Voedsel- en Waren Autoriteit. De zaak diende vorige week vrijdag. Het vlees blijft vooralsnog achter slot en grendel.
'Niks mis mee'De curator meent dat met het vlees niks mis is en dat de partij kan worden opgegeten. De NVWA bleef dat verbieden, omdat er bij Willy Selten meer vlees is verkocht dan ingekocht. De herkomst en kwaliteit van vlees zijn daarom onduidelijk, aldus de keuringsdienst.
De rechter sluit niet uit dat bij de vleesgroothandel ongedocumenteerd, onveilig vlees is gemengd. "De veiligheid van de hele voorraad vlees staat daarom niet vast. Een risico voor de voedselveiligheid is in dit geval duidelijk aanwezig", zo verduidelijkte de rechter.
Vlees vermengd?De vleesgroothandel in Oss en twee directeuren worden verdacht van fraude omdat 300.000 kilo paardenvlees met rundvlees zou zijn gemengd en als puur rundvlees zou zijn verkocht. De voorraad vlees van het bedrijf ligt al maanden in vier vrieshuizen. Hier blijft het voorlopig liggen.
De curator van de failliete vleesgroothandel wilde het geld dat het vlees volgens hem kan opbrengen, zes à zeven miljoen euro, gebruiken om schuldeisers af te betalen.
De curator was vrijdag overigens niet aanwezig bij de uitspraak.
