Advertentie
VION op het matje geroepen door toezichthouder biologische producten Skal
21 december 2013 om 22:43 • Aangepast
28 september 2025 om 06:50
Het Skal-tuchtgerecht maakt begin volgend jaar bekend wanneer Encebe Vleeswaren, onderdeel van het Boxtelse VION, verantwoording moet afleggen voor de vleesfraude. Pas dan zal er een oordeel over een 'gepaste sanctie' worden geveld, aldus stichting Skal.
De stichting, die zich inzet voor de betrouwbaarheid van biologische producten, is bezig met een onderzoek nadat bleek dat VION in 2012 11.000 kilo ham onterecht als biologisch verkocht. Dat balletje kwam aan het rollen nadat twee klokkenluiders zich bij Omroep Brabant hadden gemeld.
Onderzoek naar incidentHet tuchtgerecht zal door Skal behandeld worden. Die stichting zette onmiddellijk na de onthulling van de klokkenluiders het bedrijf onder verscherpt toezicht. Er wordt nu nog bekeken of het incident inderdaad eenmalig is, zoals VION aangeeft.
Lees alles over de vleesfraude bij VION in het nieuwsdossier omroepbrabant.nl/VION.
Advertentie
Advertentie
