Advertentie
Schaatsen: 'ongelooflijke' Ireen Wüst ook op 1500 meter naar Olympische Spelen van Sotsji
29 december 2013 om 17:49 • Aangepast
28 september 2025 om 02:57
Schaatsster Ireen Wüst heeft zich zondagmiddag met een geweldige race geplaatst voor de 1500 meter op de Olympische Spelen in Sotsji. 'Elke klap was raak, echt ongelooflijk'.
De regerend olympisch kampioene uit Goirle liet bij het kwalificatietoernooi in Heerenveen een nieuw baanrecord noteren van 1.53,31 seconden. Het oude record stond op 1.54,05. De tijd van 1.53,31 betekende zelfs een wereldrecord op een laaglandbaan.
'Echt ongelooflijk'"Ik verbaasde mezelf. Het ging echt heel lekker. Ik had er zin in en voelde me goed. Elke klap was raak en dan is dit wel een race uit het boekje", aldus Wüst. "Echt ongelooflijk."
Wüst plaatste zich eerder dit weekend ook al voor de 3000 meter. Op de 1000 meter werd ze derde en dat is waarschijnlijk ook voldoende voor een olympisch startbewijs.
Maandag neemt Ireen Wüst nog deel aan de 5000 meter. Ze neemt het dan in de eerste rit op tegen Marije Joling.
Advertentie
Advertentie
