Twee Tilburgers hoofdverdachten diefstal 240 computers
Een arrestatieteam is donderdag een huis in Tilburg binnengevallen en heeft daar twee mannen (33 en 34) aangehouden. De politie vermoedt dat de Tilburgers de hoofddaders zijn van een diefstal van 240 computers bij een transportbedrijf in Alblasserdam in de zomer van 2013.
In de woning in Tilburg vonden agenten ook een hennepkwekerij en een politie-uniform. In een auto lag een bivakmuts.
Twee aanhoudingenEen 66-jarige Tilburger werd in oktober ook al gearresteerd in deze zaak. De gestolen computers werden die maand gevonden in een loods in Berlicum. Een andere verdachte, een 44-jarige man uit Vlaardingen, werd toen in Den Bosch aangehouden.
De desktopcomputers werden in de nacht van 31 augustus op 1 september gestolen. De daders sneden de dekzeilen los van ongeveer dertig vrachtwagens bij het transportbedrijf in Alblasserdam. De apparatuur werd vervoerd met een wagen van het bedrijf.
Buit aangeboden aan internetbedrijfDe gestolen computers werden aangeboden aan een internetbedrijf met dertien vestigingen in Nederland. De politie doorzocht de filialen en vond het overgrote deel van de computers.
Het was niet duidelijk of de 66-jarige man uit Tilburg en de man uit Vlaardingen ook de diefstal hadden gepleegd. De recherche zette het onderzoek voort en kwam de Tilburgers (33 en 34) op het spoor. Het duo is dinsdag voorgeleid aan de rechter-commissaris in Dordrecht en blijft nog zeker twee weken in voorarrest zitten, aldus een woordvoerster van het Openbaar Ministerie.
De politie sluit meer aanhoudingen niet uit.
